...:::Meny Kryesore:::..

 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko

Moti Momental


Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


POEZI

HTML clipboard       ~ By Debi ~


<>-YOU will be in my heart- Come stop your crying, It'll be all right
Just take my hand
Hold it tight
I will protect you
From all around you
I will be here
don't you cry
For one so small
You seem so strong
My arms will hold you
Keep you safe and warm
This bond between us
Can't be brokenI will be here
Don't you cry
'Cause you'll be in my heart
Yes, you'll be in my heart
From this day on
Now and forever more
You'll be in my heart
No matter what they say
You'll be here in my heart......
Always
Why can't they understand
The way we feel
They just don't trust
What they can't explain
I know we're different
But deep inside us
We're not that different at all
And you'll be in my heart
Yes you'll be in my heart
From this day on
Now and forever more
Don't listen to them'
Cause what do they know
We need each other
To have, to hold
They'll see in time
I know
When destiny calls you
You must be strong
I may not be with you
But you got to hold on
They'll see in time
I knowWe'll show them together! '
Cause you'll be in my heart (Believe me)
You'll be in my heart (I'll be there)
From this day on
Now and forever more
You'll be in my heart (you'll be here in my heart)
You'll be in my heart (I'll be there)
From this day on
Now and forever more
You'll be in my heart
Always!I
'll be with you!
I'll be there for you always
Always and always
Just look over your shoulder
I will be there
>

SMS Falas nga PejaNet.Tk


Top posters

IP Addressa Juaj&Reklama


IP


  Ja se ēka studiojnė disa prej kėngėtarėve kosovarė ?

  Share
  avatar
  Admin
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 173
  Join date : 29/08/2008
  Age : 29

  Ja se ēka studiojnė disa prej kėngėtarėve kosovarė ?

  Mesazh nga Admin prej Sun 31 Aug 2008 - 2:39

  Pėr dallim prej aktorėve qė shumė prej tyre duhet tė regjistrohen nė Fakultetin e Arteve, dega e aktrimit, pėr tė hyrė nė botėn e kinematografisė, kėngėtarėt kosovarė mund tė mos kenė tė kryer asnjė shkollė tė muzikės pėr tė hyrė nė industrinė e muzikės. Disa prej kėngėtarėve janė muzikantė tė diplomuar, ndėrsa disa janė ende duke studiuar nė Fakultetin e Arteve, dega e muzikės. Por, shumė prej kėngėtarėve tashmė merren me muzikė dhe kanė vendosur tė studiojnė diēka krejtėsisht tjetėr nė Universitetin e Prishtinės apo nė fakultete private. Pra, ēfarė kanė zgjedhur kėngėtarėt tė studiojnė? Muzikėn, biznesin, juridikun apo edhe tė tjera lėmi? Apo nuk kanė vazhduar studimet fare pas shkollimit tė obliguar. Adelina Thaēi - Adelina Thaēi tashmė ka mbaruar studimet. Ajo ka diplomuar nė Akademinė e Muzikės, dega e solo-kėndimit. Kėngėtarja thotė tė jetė duke menduar pėr t’u regjistruar nė magjistraturė. Pėrmes telefonit, kėngėtarja i ka deklaruar emisionit tonė se ėshtė duke shikuar mundėsinė qė magjistraturėn ta regjistrojė nė Shkup. Ajo ka thėnė studimet nė lėmin e muzikės klasike i kanė ndihmuar shumė edhe nė muzikėn zbavitėse dhe nė pjekurin saj si njė kėngėtare profesioniste.

  * Rona Nishliu - Ndryshe nga Thaēi, kėngėtarja Rona Nishliu ka zgjedhur diē tjetėr pėr tė studiuar. Ajo ėshtė nė vitin e katėrt nė Universitetin Amerikan tė Kosovės, dega administrimi i biznesit. Nishliu pret qė gjatė muajit maj tė diplomojė dhe mė pas t’i pėrkushtohet mė intensivisht muzikės, pėrkatėsisht lansimit tė albumit tė saj nė treg. Pėrveē si kėngėtare, ajo nė tė ardhmen veten e sheh si njė menaxhere tė mediave dhe shou-biznesit.

  * B.B.Poqi – Rokeri kosovar B.B.Poqi kishte vendosur pėr tė studiuar mjekėsinė. Ai kishte nisur studimet nė Fakultetin e Mjekėsisė, por pas vitit tė katėrt pėr shkak tė angazhimeve muzikore i kishte ndėrprerė ato. Poqi asnjėherė nuk ka punuar nė kėtė profesion, ndėrsa ka deklaruar se nuk ka ndėrmend tė vazhdojė sėrish studimet, ngase ka kaluar njė kohė e gjatė qė nga ndėrprerja e tyre dhe siē u shpreh ai, “koha e bėnė tė veten”.

  * Teuta Kurti – Qė nga fėmijėria ėshtė marrė me muzikė dhe tani studion nė kėtė drejtim. Ėshtė kjo kėngėtarja Teuta Kurti, e cila aktualisht ėshtė nė vitin e tretė nė Fakultetin e muzikės. Sikurse Thaēi, edhe kėngėtarja Kurti ka thėnė se studimet i kanė ndihmuar shumė nė pjekurinė e saj si njė kėngėtareje profesioniste. Madje kjo sipas saj i ka ndihmuar shumė veēmas nė zhvillimin e zėrit.

  * Diellza Kolgeci - E njohur si manekine, aktore, kėngėtare dhe herė- herė si disenjatore e modės, Diellza Kolgeci ka mbaruar studimet pėr dizajn nė Nju Jork. Por, nuk e ka lėnė me kaq. Ambicia qė nė tė ardhmen tė bėhet njė avokate e zonja e ka shtyrė atė qė tė regjistrohet nė Fakultetin Juridik. Tashmė ajo ėshtė nė pėrfundim tė kėtij fakulteti. Nė kėtė drejtim, ajo ka deklaruar se shumė shpejt do tė jetė njė avokate. Sikur dizajni, ashtu edhe juridiku Kolgeci ka thėnė t’i kenė ndihmuar nė aspekte tė ndryshme.

  * Vesa Luma – Kėngėtarja Vesa Luma pėr studime ka zgjedhur komunikimin masiv. Luma ka thėnė se i kanė mbetur vetėm edhe disa provime pėr tė diplomuar nė kėtė lėmi. Vesa ka thėnė tė ketė gjetur njė lidhje ndėrmjet kėtyre dy profesioneve dhe, sipas saj, komunikimi masiv i ka ndihmuar asaj nė muzikė dhe anasjelltas. Kėngėtarja ka bėrė tė ditur se tashmė ka menduar edhe pėr magjistraturė. Do tė jenė pikėrisht marrėdhėniet diplomatike, ku ajo ka vendosur tė magjistrojė. Lidhur me kėtė Vesa nuk ka mohuar faktin se nė tė ardhmen do tė mund ta shohim atė tė angazhuar edhe nė politikė.

  * Jehona Sopi – Pop kėngėtarja Jehona Sopi ka pėrfunduar shkollėn e mesme tė muzikės dhe aktualisht ėshtė nė vitin e dytė duke studiuar psikologjinė.

  * Genc Prelvukaj – Reper, por nė tė ardhmen politikan dhe historian. Ėshtė ky Genc Prelvukaj, i cili nė tė njėjtėn kohė ndjek studimet nė dy drejtime. Ėshtė nė vitin e dytė nė Shkenca Politike nė njėrin nga Universitet private dhe nė Histori nė Universitetin e Prishtinės. Ndėrsa, mė parė Prelvukaj kishte ndėrprerė studimet nė vitin e dytė nė gjuhė dhe letėrsi. Edhe Prelvukaj e ka lėnė tė hapur mundėsinė se pas pėrfundimit tė studimeve tė kyēet nė politikė.

  * Edona Llalloshi – Kėngėtarja Edona Llalloshi fillimisht shkollėn e ultė dhe tė mesme tė muzikės e ka pėrfunduar nė shkollėn e muzikės “Prenk Jakova” dhe mė pas ishte studente nė Akademinė e Muzikės. Sikur edhe shumica e kolegėve tė saj, Llalloshi ka vendosur qė tė vazhdojė studimet nė njėrin nga universitet private. Ajo kėtė vit ka regjistruar ekonomikun, pėrkatėsisht menaxhmentin dhe ka deklaruar se studimet janė duke i shkuar mirė. Jo rastėsisht ka thėnė ta ketė zgjedhur kėtė profesion, ngase edhe muzika sipas Llalloshit kėrkon menaxhim tė mirė.

  * Teuta Selimi – Ndryshe nga tė lartpėrmendurit, kėngėtarja Teuta Selimi pėrveē shkollimit obligativ nuk ka vazhduar studimet. Madje ka deklaruar se nuk e ka ndėrmend qė edhe nė tė ardhmen tė merret me studime, kjo pėr shkak tė obligimeve tė shumta nė muzikė.

   Ora ėshtė Sun 18 Nov 2018 - 16:16